Oxymetr Yb303

Kód: KO5580
990 Kč –65 %
ybk (2)
990 Kč –65 % 349 Kč
Skladem (865 ks)

Pokud má člověk mírný případ COVID-19 a sám se léčí doma, může být oxymetr užitečným nástrojem pro kontrolu hladin kyslíku, aby bylo možné včas zachytit nízkou hladinu kyslíku.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Dr. Connolly (Methodist Leading Medicine)

Už jste někdy slyšeli o oxymetru? Pokud máte onemocnění plic nebo srdce, můžete je pravidelně sledovat doma ke sledování svého stavu. Možná jste měl jeden připnut na prstu během cesty na pohotovost, nebo v nemocnici.

Bez ohledu na to, jak jste se s nimi v minulosti seznámili, možná jste si v poslední době všimli, že pulzní oxymetry se objevují ve zprávách a vašich sociálních zdrojích, v konverzaci s přáteli a rodinou a to ohledně COVID19.

Pulzní oxymetr je bezbolestný a spolehlivý způsob, jak mohou lékaři měřit hladinu kyslíku v krvi člověka.

Když dýcháte, kyslík vstupuje do vašich plic, prochází tenkými membránami a vstupuje do vašeho krevního oběhu - kde je pak zachycen červenými krvinkami a přenášen do různých orgánů.

Pulzní oxymetr je malé zařízení, které obvykle připne na špičku prstu, nebo klipsem na ušní lalůček a pomocí lomu infračerveného světla měří, jak dobře se kyslík váže na vaše červené krvinky. Oximetr hlásí hladinu kyslíku v krvi pomocí měření nasycení kyslíkem, které se nazývá periferní kapilární nasycení kyslíkem, nebo SpO2.

Nový koronavirus, který způsobuje COVID-19, vstupuje do těla dýchacím systémem a způsobuje přímé poranění plic člověka zánětem a zápalem plic - oba mohou negativně ovlivnit, jak dobře se kyslík přenáší do krevního oběhu. Toto poškození kyslíkem může nastat v několika stádiích COVID-19, a to nejen u kriticky nemocných pacientů umístěných na ventilátorech.

Ve skutečnosti jsme klinicky pozorovali fenomén, kdy osoba s COVID-19 může mít velmi nízkou hladinu kyslíku, ale jinak vypadá dobře, nazývá se to „šťastná hypoxie“. Je to znepokojující, protože tito pacienti mohou být významně nemocnější, než se cítí, což si v lékařském prostředí určitě zaslouží větší pozornost.

Proto vás možná zajímá, jestli oxymetr může pomoci detekovat COVID-19.

Ne každý, kdo má pozitivní testy na COVID-19, však bude mít nízkou hladinu kyslíku. Existují lidé, kteří mohou mít doma velmi nepříjemný záchvat s horečkou, bolestmi svalů a GI, ale nikdy nevykazují nízkou hladinu kyslíku.

Lidé by neměli zaměňovat pulzní oxymetr za screeningový test na COVID-19. Mají-li normální hladiny kyslíku neznamená to, že jsou bez infekce. Pokud máte obavy ohledně expozice, je stále nutné formální testování.

Pokud má člověk mírný případ COVID-19 a sám se léčí doma, může být oxymetr užitečným nástrojem pro kontrolu hladin kyslíku, aby bylo možné včas zachytit nízkou hladinu. Obecně platí, že lidé, kteří jsou teoreticky více ohroženi problémy s kyslíkem, jsou lidé s již existujícím plicním onemocněním, srdečními chorobami a / nebo obezitou, stejně jako aktivní kuřáci.

Navíc, protože „šťastná hypoxie“ může být přítomna u lidí, kteří by jinak mohli být považováni za asymptomatické, může pulzní oxymetr pomoci zajistit, aby Vás tyto klinicky nenápadné známky včasného varování, dopředu informovali.

Pokud jste měli pozitivní test na COVID-19 a máte obavy z jakýchkoli vyvíjejících se příznaků, okamžitě se obraťte na svého poskytovatele zdravotní péče. Z hlediska zdraví plic, kromě objektivních měření pulzního oxymetru, navrhuji svým pacientům, že pokud mají namáhavé dýchání, silnou bolest na hrudi, nekontrolovatelné kašel nebo tmavé rty nebo prsty, je čas jít na pohotovost.

Pulzní oxymetry mohou mít falešně nízké hodnoty, pokud má člověk oběhové problémy se špatným průtokem krve do končetin, jako jsou velmi studené ruce, vnitřní vaskulární onemocnění, nebo Raynaudův fenomén. Kromě toho mohou falešné nehty nebo určitý tmavě zbarvený lak na nehty, například černý nebo modrý, zkreslit hodnoty.

Obecně platí, že klesající hodnota blížící se k 90% znamená, že byste měli vyhledat lékařskou pomoc.  

Režim zobrazení: TFT-LCD dvoubarevný displej


● Přesnost měření: v rozsahu 70% ~ 99% ± 2%,≤ 70%, žádná definice přesnosti
● Rozlišení: saturace krve kyslíkem ± 1%
● Pulzní frekvence: rozsah měření : 30 BPM ~ 240 BPM Přesnost měření: ± 3BPM nebo ± 1% z měřené hodnoty (vezme větší hodnotu)
● Model baterie: 2 AAA 1,5 V alkalické baterie
● Spotřeba energie: méně než 30 mA
● Automatické vypnutí: automatické vypnutí po 8 sekundách bez vložení prstu
● 4 režim LCD displeje

Doplňkové parametry

Kategorie: COVID-19
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 0.4 kg
Typ teploměru: Bezkontaktní

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
5
14x
4
0x
3
1x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
RM Avatar autora | 13.1.2021
S produktem jsem naprosto spokojena.
5
L Avatar autora | 13.1.2021
Funguje, a i když je čínská výroba, tak se zdá kvalitní.
5
ZP Avatar autora | 6.1.2021
Oxymetr je velmi dobrá, v této době, velmi často používaná věc, která může ve stavech úzkosti napovědět, jak na tom s kyslíkem v těle člověk opravdu je. Sdělí stav, uklidní-když je to dobré... Funguje výborně. Doručení bylo ve velmi krátké době. Děkuji
5
AH Avatar autora | 31.12.2020
Spokojenost, dobrá komunikace, rychlé dodání.Obchod doporučuji.
3
FU Avatar autora | 31.12.2020
Ten druhý zatím funguje. První "šlapal" necelý den :-( Obchod poslal promtně další...
5
Avatar autora | 29.12.2020
Profesionální přístup, kvalitní zboží, rychlost, empatie.
5
JH Avatar autora | 24.12.2020
spokojen,výrobek splňuje moje očekávání
5
JS Avatar autora | 23.12.2020
Výborný.
5
ES Avatar autora | 21.12.2020
ok
5
J Avatar autora | 5.12.2020
Spokojenost, výrobek splňuje funkce. Super cena doporucuji.
5
JW Avatar autora | 2.12.2020
Spokojenost, výrobek splňuje funkce, dobrá cena. Doručení mohlo být rychlejší, navíc pokud jde o zdravotní materiál.
5
FZ Avatar autora | 1.12.2020
spokojenost
5
P Avatar autora | 1.12.2020
Zatím vše funguje tak jak má. Nesrovnával jsem s certifikovaným přístrojem, hodnoty vypadají věrohodně. ;-)
5
JL Avatar autora | 21.11.2020
Kvalitní výrobek, splnil očekávání. Super cena. Doporučuji.
5
TJ Avatar autora | 12.11.2020
Kvalitní výrobek. Plní svou funkci. Jsem spokojen.