100m² Rexva uhlíková topná folie - šířka 1m - délka 100m

Kód: XT310
Novinka Tip
9 999 Kč / ks 8 263,64 Kč bez DPH 99,99 Kč / 1 m2
Skladem (64 ks)

role 100m2, 230w/m2

Detailní informace

Detailní popis produktu

Specifika:

Model XT308
PDF kompletní informace ke stažení
Mobler je partnerem spol. REXVA pro Českou Republiku

Možno stříhat po 25 cm.

Vyrobeno Korei  (ne ČÍNA).
Tento druh vytápění vznikl před více jak 10ti lety v Korei, kde je běžně dlouhá léta používán a zdokonalován. Jedná se o nejefektivnější druh vytápění vůbec. Jaká je reálná spotřeba infratopnné folie? 

Dle vlastní zkušenosti s instalací do novostavby RD s plochou 100m2 je měsíční spotřeba elektřiny v zimních měsících 500kW při 21C - 1500kW při 26C. Z toho je patrné, že velice záleží na tom na kolik stupňů budete mít nastavený termostat.

Jak vybrat správnou infra topnou fólii? Jaký výkon je pro mě?

V naší nabídce najdete z 99% nejběžnější variantu infra topné fólie tj. 230w/m2. 

Slabší řešení, i když dokonale pokryjí poptávku po tepelném výkonu, se charakterizují poměrně velkým časovým zpožděním než dosáhnou svého maxima 28C (čímž je delší doba na dosažení požadovaných tepelných požadavků). Každá z folií dosáhne svého maxima tj. 28C, výkonově slabší folie toho dosáhnou daleko později a pokud se nacházejí například ve studenějším prostředí, tak ho dosáhnout nemusí, popřípadě, tak pozdě, že ztrácíte jednu z hlavních výhod infračervené topné folie tj. rychlé vyhřátí prostoru 

Spotřeba energie je stejná. Rozdíl je pouze v rychlosti nátopu. Podlahové vytápění s použitím fólie s vyšším výkonem se dosáhne rychleji požadované teploty, ale s nižším výkonem potřebuje více času pro přivedení povrchové vrstvy na vhodnou pokojovou teplotu.

Rychlost nárůstu teploty závisí také na velikosti oblasti pokrytí - čím vyšší procento pokrytí podlahy, tím je doba čekání pro dosažení požadované teploty kratší. 

Komfort použití topné fólie v topném systému podlahového vytápění závisí do značné míry na pokojovém regulátoru teploty. Regulátor snímá teplotu prostoru a i teplotu podlahy, která by neměla překročit 28C z hygienických důvodů, ale setkáváme se běžně s teplotou až 33C. 

 

Zde je několik hlavních rysů a výhod infra topných folií:

 1. Rovnoměrné vytápění: Infra topné folie poskytují rovnoměrné vytápění podlahy, což vede k pohodlnému a rovnoměrnému vytápění místnosti.

 2. Energetická účinnost: Vzhledem k přímému způsobu vytápění (infračervené záření) mohou být tyto systémy často účinnější než tradiční vodní podlahová vytápění, zejména v místnostech, kde je potřeba rychlého vytápění.

 3. Snadná instalace: Topné folie jsou tenké a pružné, což usnadňuje jejich instalaci pod různými druhy podlahových krytin, jako jsou lamináty, dřevěné podlahy nebo koberce. Nejlepší použití je folii zalít do betonové podlahy.

 4. Nízká výška instalace: Vzhledem k tenkému profilu folie je možné jejich použití i v místech s omezenou výškou podlahy, což je ideální pro rekonstrukce.

 5. Zdravotní výhody: Infračervené záření je považováno za zdravé a může pomáhat při uvolňování svalů a kloubů.

 6. Rychlá odezva: V porovnání s vodním podlahovým vytápěním mohou infra topné folie rychleji zahřát podlahu a místnost.

Je důležité zajistit, aby byla infra topná folie správně nainstalována a spojena s termostatem, aby bylo možné regulovat teplotu a zajistit bezpečný a účinný provoz.

 

Instalace:

 

Zalití do betonu je nejefektivnější typ instalace, beton dobře akumuluje teplo a celý systém se chová efektivněji.

 1. Příprava podkladu: Ujistěte se, že podklad je rovný, čistý a bez prachu. Jakékoli nerovnosti by mohly poškodit folii. Odstraňte všechny hřebíky, šrouby a další výčnělky. 

 2. Izolace: Na podklad položte izolační polystyren, aby se minimalizovala ztráta tepla dolů a maximalizovala účinnost topného systému.

 3. Instalace folie: Postupujte dle obrázku. Rozložte infra topnou folii na izolaci. Ujistěte se, že mezi jednotlivými pruhy folie není překryv, což by mohlo vést k přehřívání. Věnujte pozornost umístění senzoru a termostatu. Nepokládejte folii pod plánovaným těžkým nábytkem jako jsou skříně, kuchyně, kuchyňské ostrůvky atp. 

 4. Připojení elektřiny: Připojte folii k napájení a k termostatu. Důrazně doporučujeme nechat tuto část práce provést kvalifikovaným elektrikářem. Na jeden jistič 230V/16A zapojíte 3400W což odpovídá 14m2 folie.

 5. Testování: Před zalitím betonem otestujte systém, abyste se ujistil, že vše funguje správně.

 6. Zalévání: Až budete připraveni, můžete postupovat k zalití folie betonovou směsí. Použijte tenkou vrstvu, obvykle v rozmezí 3-5 cm. Ujistěte se, že beton je rovnoměrně rozložený po celém povrchu a pokrývá celou folii.

 7. Sušení: Po zalití nezapínejte folii dokud beton úplně nevyschne. To může trvat několik týdnů (3-7) v závislosti na tloušťce a typu betonu.

 8. Dokončení podlahy: Až beton vyschne, můžete na něj položit podlahovou krytinu dle vašeho výběru.

 

 
9: Nášlapná vrstva (parkety, plovoucí podlaha, vinylová podlaha, dlažba, koberec)

 

 PS: Jak je na obrázku zřejmé, tak vodící ocelová síť je mezi sebou pospojená a zapojená do okruhu PE/N, elektrikáři ví. Při pokládce armovacích tyčí nejčastěji dochází k poškození/propíchnutí folie. Všimněte si vynechaných míst pod plánovaným těžkým nábytkem jako jsou skříně, kuchyně, kuchyňské ostrůvky atp. 

 

 

 

Pod plovoucí podlahu


 

 

 

 Výhody akumulačního vytápění Rexva

 • Nízké investiční náklady
 • Nízké provozní náklady
 • Nízkonákladové spojení s fotovoltaickými panely
 • Úspora místa - žádný kotel
 • Přesná regulace teploty 
 • Zónová regulace
 • Žádné radiátory - větší možnost interiérového designu
 • Bezúdržbové topení
 • Žádné problémy s doplňováním vody do systému a odvzdušňováním
 • Žádné riziko otravy oxidem uhelnatým
 • Žádné riziko výbuchu
 • Není zapotřebí výstavba a údržba komína
 • Bez ztráty přenosu tepla - teplo se vyrábí na místě využití
 • Zdravotně nezávadné
 • Žádný elektrosmog - Certifikace 
 • Prohlášení o shodě CE
 • Životnost topné fólie je 100 let

 

Technologie Rexva 

Topná fólie funguje na základě elektrického odporu uhlíku. Topná infra-fólie se skládá z pečlivě vybraného uhlíku a uhlíkové pasty a je aplikována s využitím moderních technologií (technologie tisku) na PET fólie.

Tento materiál se vyznačuje vynikajícími izolačními a žáruvzdornými vlastnostmi. PET fólie je chráněna speciální fólií LAMINEX. Elektroda z měděné pásky působí jako vodič elektrického proudu, zatímco stříbrná páska je ochranou před jiskřením.

Infračervené vytápění - technologie známá již léta

Infračervené záření je již mnoho let známé - zejména v medicíně. 

Tato technologie se používá při léčbě pohybových nebo dermatologických onemocnění. Tím, že rovnoměrně ohřívá veškeré pevné látky v místnosti, aniž by způsoboval konvenci vzduchu, je vhodné pro alergiky a astmatiky.
Za zmínku stojí také to, že infračervený ohřátý vzduch nevysušuje a nevede tak k vysušení sliznic nosu a spojivek. 

Termofol splňuje nejpřísnější limity evropské legislativy. Certifikace na elektrosmog, CE, ROHS, ISO

Konvekční topení = teplý a suchý vzduch + studené a vlhké stěny.

 

 

 

 
 
 

Doplňkové parametry

Kategorie: Infra topné folie
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 50 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: